Užijte si pobyt v okolí přírody se zázemím pro rodiny s dětmi

Ubytování Apartmány Lošov naleznete mezi lesy prvního cípu Nízkých Jeseníků. V okolí se nachází plno zajímavých míst, které stojí za to navštívit. Hned za rohem naleznete Baziliku na Svatém Kopečku a vyhlášenou olomouckou ZOO. Kousek dál můžete zavítat do muzea olomouckých tvarůžků v Lošticích a spojit to s návštěvou hradu Bouzov či Mladečských jeskyň.

Snímek obrazovky 2023-05-10 v 19.12.48

Lošov

Historická obec a nyní městská čtvrť Olomouce založena v roce 1385, kdy patřila pánům z Bystřice. Lošov byl připojen k Olomouci jako poslední obec a to v roce 1980. Mezi dominanty Lošova určitě patří líbezné lesy, které obklopují čtvrť a hvězdárna umístěna v nejvyšším bodě Lošova. V případě zájmu o návštěvu hvězdárny sledujte její webové stránky: https://hvezdarna.olomouc.cz/.

Olomouc-min

Olomouc

Historické centrum Olomouce určitě stojí za návštěvu celoročně. Na Horním náměstí se nachází hned dvě olomoucké dominanty – Sloup Nejsvětější trojice, který je zapsán na seznamu UNESCO a hned vedle se nachází radnice s orlojem, kde její původ se datuje do 14. století a návštěvníci mají možnost vystoupat na 75m věž, a za pěkného počasí pozorovat celou Olomouc. Národní kulturní památkou je i bývalý přemyslovský hrad, kde byl roku 1306 zavražděn král Václav III. a jehož součástí je i proslulá katedrála sv. Václava. Za návštěvu stojí i přilehlé Arcidiecézní muzeum. S muzeem úzce souvisí Arcibiskupský palác, kde sídlí olomoučtí arcibiskupové a během své návštěvy zde pobýval papež Jan Pavel II.

bazilika-min

Bazilika na Svatém Kopečku

Oblíbeným místem k návštěvě je Svatý Kopeček, který je vzdálen jen pár kilometrů od našich apartmánů. Unikátní chrám Navštívení Panny Marie navštívil i papež Jan Pavel II., kdy chrám povýšil na baziliku minor a stala se tak významným poutním místem. K bazilice vede poutní alej, na jejímž konci se vám nabídne krásný pohled jak na baziliku, tak i na panorama města. U Svatého Kopečku taktéž začínají naučné stezky, které vás zavedou po blízkém okolí a jejichž délku a náročnost si zvolíte dle svého.

zoo olomouc-min

ZOO

Potom co si vychutnáte panoramatické výhledy od baziliky, můžete zavítat k nedaleké ZOO, který byla otevřena již v roce 1956. V ZOO se celkem nachází šest pavilonů, z nichž nejproslulejší je pavilon žiraf. Odvážlivci mohou navštívit pavilon netopýrů, kde mají netopýři “volný výběh” a tím pádem létají přímo kolem vás. Zároveň si můžete užít další krásný výhled ze zdejší rozhledny nebo se mohou vaše děti unavit v lanovém centru.

bouzov-min

Bouzov a Helfštýn

Mezi nejznámější hrady v okolí Olomouce patří jednoznačně Bouzov. Tento hrad je jedním z nejnavštěvovanějších míst v Česku a v minulosti byl oblíbenou lokalitou filmařů. Oblíbeným místem je taktéž hrad Helfštýn, který patří mezi nejrozsáhlejší hradní komplexy ve střední Evropě. Zajímavostí je, že hrad nebyl nikdy dobyt. V areálu hradu Helfštýn se koná mnoho kulturních i společenských akcích jako například setkání kovářů.
Více na: https://www.hrad-bouzov.cz/cs a https://helfstyn.cz/.

rozhledna-min

Nadhledna Háječek

Patří mezi nejkrásnější rozhledny v Olomouckém kraji, to také potvrdila vítězstvím v několika soutěžích jako například Rozhledny Olomouckého kraje. K Nadhledně se dostanete z obce Svébohov nebo Zborov a můžete postupovat po naučné stezce Nebe, peklo, země, ráj. Více na: https://nadhledna.cz/.

praded-min

Praděd

Nejvyšší hora Moravy a Slezska a celkově 5. nejvyšší hora České republiky. Od našich apartmánů se k Pradědu dostanete cca za hodinku. Následně máte na výběr mnoho cest jak se dostat na vrchol. Nejjednodušší přístup je po vyjetí na parkoviště u Ovčárny a poté vede krásná asfaltová cesta na vrchol, která Vám zabere necelou hodinu. Zato nejkrásnější a o něco delší je naučná stezka Bílá Opava začínající v Karlové Studánce.

Další tipy na skvělá místa a výlety najdete na: